Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Kara za basen” cofnięta

Główne zdjęcie
Otwarcie basenu (fot. archiwum)

Łomża odzyska 1,3 mln złotych jakie musiała zapłacić za rzekome błędy przy ogłoszenia przetargu na budowę nowej pływalni. Tzw. „korektę finansową” naliczył Urząd Marszałkowski w Białymstoku, którzy zarządza Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego, w ramach którego przyznano dofinansowanie unijne na budowę tej pływalni. Od początku władze miast twierdziły, że kara jest niesłuszna. Teraz dopięły swego.

„Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaakceptowało wycofanie korekty finansowej w wysokości ok. 1,3 mln zł w projekcie "Budowa pływalni miejskiej", realizowanym w ramach RPO WP” – podaje Anna Sobocińska z ratusz. - Tym samym potwierdziła się argumentacja Prezydenta Łomży, iż Miasto prowadziło postępowanie przetargowe zgodnie z obowiązującym w tym czasie prawem i nie popełniło błędu, którego skutkiem była korekta finansowa.

Jeszcze poprzedni prezydent Łomży Jerzy Brzeziński twierdził, że naliczona w 2010 roku korekta finansowa wynosząca 1 milion 299 tysięcy 999 złotych i 99 groszy jest niesłuszna, bo to nie miasto odpowiada za popełniony błąd. Było nim brak zamieszczenie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o przedłużeniu terminu składania ofert w przetargu prowadzonym przez miasto Łomża na inwestycję „Budowa pływalni miejskiej w Łomży”. Obowiązujące w trackie tego przetargu polskie przepisy nie wymagały bowiem takiej publikacji. W ocenie władz miasta Łomża została ukarana za błąd państwa, które na czas nie dostosowało swojego prawa do wymogów unijnych. Argumentację tę podtrzymywał także obecny prezydent Mieczysław Czerniawski i jego interwencje w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Rozwoju Regionalnego przyniosły teraz  pozytywny skutek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę