Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 14 września 2024 napisz DONOS@

Fundacja Ocalenie szuka w Łomży nowych wyzwań

Główne zdjęcie
Dzień Uchodźcy na Starym Rynku

- Po raz pierwszy w Łomży zorganizowaliśmy Dzień Uchodźcy, powstała wystawa zdjęć Marka Maliszewskiego „W połowie drogi…” i współpracowaliśmy z 34 wolontariuszkami i wolontariuszami – mówi Kamil Kamiński, koordynator działań Fundacji Ocalenie, pomagającej uchodźcom z Czeczenii i Gruzji w integracji z lokalną społecznością. - W Punkcie Konsultacyjnym udzielono ponad 1527 porad, odbyło się 130 godzin warsztatów oraz 900 godzin zajęć z języka polskiego.

Fundacja Ocalenie kontynuowała w 2011 r. projekt „Q – Integracji”, skierowany do mieszkających w Łomży i Czerwonym Borze uchodźców, a finansowany z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i z budżetu państwa. Ponadto prowadziła projekt dla uchodźców i społeczności lokalnej ze środków Fundacji im. Stefana Batorego. W Punkcie Konsultacyjnym udzielano porad w zakresie  poszukiwania pracy i mieszkań, kontaktów ze szkołami, urzędami i personelem medycznym. Oferowano pomoc psychologiczną, prawną i socjalną.
- Współpracowało z nami 34 wolontariuszy i wolontariuszek – kontynuuje Kamil Kamiński.  - W czerwcu na Starym Rynku pomagali w organizacji Dnia Uchodźcy, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Pomagali w prowadzeniu zajęć świetlicowych oraz dawali korepetycje dzieciom. W okresie wakacyjnym organizowali zabawy sportowe i wycieczki. Ważnym wydarzeniem była kwietniowa wystawa fotograficzna „W połowie drogi…”, przedstawiająca mieszkających w Łomży uchodźców. Zdjęcia fotoreportera 4lomza.pl Marka Maliszewskiego zostały zaprezentowane także w Luksemburgu w ramach festiwalu CinEast. Wraz z Fundacją Wiedza Lokalna prowadziliśmy monitoring forów internetowych pod względem mowy nienawiści i języka wrogości. W ramach podsumowania monitoringu w Białymstoku została zorganizowana konferencja „Nic do nich nie mam, ale...”. „Ocalenie” brało też udział w Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych OFIP, Wielokulturowym Street Party i akcjach Europejskiego Roku Wolontariatu. Opowiadaliśmy o naszych działaniach w Łomży, o łomżyńskim wolontariacie i o wielokulturowości. W grudniu 2011 r. zaczął się projekt na rzecz integracji cudzoziemców w Łomży i w Ośrodku dla Cudzoziemców w Czerwonym Borze ze środków Fundacji im. Stefana Batorego. Będzie trwał do końca listopada 2012 r. Utrzymywać będziemy działania wolontariackie, warsztatowe, pomoc mentorską oraz zajęcia sportowe dla uchodźców i Polaków.
W czerwcu zaś planujemy zorganizować Dzień Uchodźcy. Od marca rozpoczniemy projekt „Q - Integracji 2” . Oprócz pomocy prawnika, psychologa, mentorów, doradcy zawodowego oraz kursów polskiego, planujemy organizować zajęcia sportowe oraz teatralne. Z Fundacją Wiedza Lokalna będziemy kontynuować monitoring mowy nienawiści i języka wrogości w Internecie.

Opr. Mirosław R. Derewońko

240729013428.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę