Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Brak zimy ułatwia prace na drodze S8 Białystok-Jeżewo

Spóźniająca się zima pozwoliła przyspieszyć prace na budowie drogi ekspresowej Białystok-Warszawa. Na odcinku do Jeżewa udało się wykonać roboty warte o 15 mln złotych więcej niż zakładał harmonogram. "Korzystając ze sprzyjającej pogody zrealizowaliśmy nieco więcej niż planowaliśmy, czyli podbudowy i warstwy bitumiczne, przy normalnej zimie pewnie byśmy tego nie zrobili. W styczniu trwa wykonywanie fundamentów pod ekrany akustyczne oraz umacnianie skarpy" - mówi rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

Obecne przyśpieszenie robót nie gwarantuje jeszcze skrócenia terminu budowy tego odcinka S8. "Część pracy wykonaliśmy wcześniej, natomiast jak zima się zacznie - nie wiadomo kiedy się skończy. Nie należy ustalać terminów, bo jeżeli zima potrwa dłużej, to wtedy to co nadrobiliśmy zniknie" - dodaje rzecznik.

Według planów odcinek od Białegostoku do Jeżewa ma być oddany do użytku na koniec wakacji. Całkowity koszt robót drogowych ma wynieść 675 mln złotych. Do tej pory wykonano około 2/3 zaplanowanych prac na ponad 24-kilometrowym odcinku S8 z Białegostoku do Jeżewa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę