Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Gwiazdka z nieba u Kapucynów

Doroczny koncert „Gwiazdka z nieba” odbył się w łomżyńskim kościele Braci Kapucynów. W specjalnym programie bożonarodzeniowym zaprezentowali się Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff oraz wybitna wokalistka Grażyna Łobaszewska. Jak co roku zbierano także pieniądze na działalność Świetlicy „Promyczki” prowadzonej przez Ojców Kapucynów. - Dzięki temu kolędowemu spotkaniu serca wszystkich biją dla „Promyczków” – podkreślał o. Marcin Radomski, proboszcz i gwardian parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów.

Z roku na rok frekwencja na „Gwiazdce z nieba” jest coraz większa. Tym razem już 20 minut przed koncertem trudno było o miejsce siedzące, a o godz. 19 świątynia była wypełniona tłumem słuchaczy.
- Budujące jest to, że kiedy rodzi się coś z potrzeby serca okazuje się, że jest dużo ludzi – zauważa  o. Marcin Radomski. - I chcą oni coś wspólnie, razem zrobić. Koncert zgromadził dużo ludzi, którzy stworzyli pewną atmosferę. To nie byli tylko słuchacze – oni się zaangażowali. Było to nie tylko śpiewanie, ale niesamowite spotkanie o charakterze duchowym, metafizycznym.
Duchowy aspekt koncertu podkreślał dobór repertuaru. Zabrzmiały bowiem najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej. Mnóstwo braw otrzymało sześć dziewczynek z Małego eMDeKu, które zaśpiewały „Gwiazdki świecą nad stajenką” czy „Święta, Święta”. Jeszcze cieplej publiczność przyjęła najmłodszą uczestniczkę koncertu, 5-letnią  Natalię Puławską, która zaśpiewała bez cienia tremy „Zarozumiałą bombkę”. Nie był też dla nikogo zaskoczeniem wysoki poziom występu najstarszych wokalistów Studia Wokalnego eMDeK. Jednak gwiazdą koncertu była jedna z najwybitniejszych w dziejach polskiej muzyki popularnej piosenkarka i wokalistka jazzowa - Grażyna Łobaszewska.
- Atmosfera była zaiste nietypowa, bo nie zawsze śpiewam w kościele – mówi Grażyna Łobaszewska. – Ale zawsze chcemy zachować świąteczne dni głęboko w pamięci, kiedy jest wyjątkowa atmosfera. Otwieramy się też wtedy na drugiego człowieka i chcemy te chwile zatrzymać. Dlatego spotykamy się śpiewając kolędy! Dzieci ze świetlicy same zrobiły mi cudowną laurkę – to jest niesamowite, są bardzo zdolne.
Łobaszewska zaśpiewała z towarzyszeniem Studia Wokalnego eMDeK tylko trzy kolędy, ale tak, że nie było cienia wątpliwości, od kogo mogą uczyć się wokalnego fachu sezonowe gwiazdy i gwiazdki polskiej piosenki. Finałem koncertu był duet Grażyny Łobaszewskiej i  Michała Mężeńskiego w utworze „List do ciebie piszę”, w którym wyjątkowy głos wokalistki zabrzmiał z wyjątkową mocą i ekspresją.
- Zgromadziło nas tu dzisiaj pragnienie dobra, które ma w sobie każdy człowiek - ocenia  o. Marcin Radomski. - Takie spotkanie kolędowe ujawnia, że człowiek chce być dobry, jest też znakiem wiary. Dlatego 12. koncert „Gwiazdka z nieba” na rzecz Świetlicy „Promyczki”, w której na co dzień dzieci - mające często trudne sytuacje życiowe - znajdują miejsce, gdzie mogą przyjść, pobyć, odrobić lekcje, jest tak ważny. Nasza świetlica to zwyczajne miejsce, podzielenie się z drugim człowiekiem kawałkiem domu, próba stworzenia jego namiastki.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę