Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Co czwarty zabity na naszych drogach to pieszy

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

20 osób zabitych i ponad 120 rannych to tragiczny bilans 99 wypadków drogowych do których doszło w minionym roku na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego. - Niepokojącym faktem, jest to, że drastycznie wzrosła liczba zdarzeń z udziałem osób pieszych – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Przez cały ubiegły rok było 28 takich zdarzeń. W wypadkach tych zginęło 5 osób, a 27 zostało rannych.

- Liczby pokazują, że okres jesienno–zimowy z uwagi na pogorszenie warunków pogodowych zwiększa zagrożenia na drogach i że to właśnie piesi stanowią w tym czasie grupę szczególnego ryzyka – podaje Brulińska. - Nieostrożne wejście na jezdnię, często wprost pod nadjeżdżający pojazd, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzenie nie prawidłową stroną drogi czy w końcu niedostateczna widoczność pieszego na drodze to główne przyczyny wypadków z udziałem tej grupy.

Policjanci  po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do przepisów, bo kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i życie.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki przypominają pieszym że by widzieć nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd poza terenem zabudowanym powinni chodzić tylko lewą stroną drogi. Poza tym radzą zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory ubrania powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie. Pieszy z odblaskami widziany jest ze znacznie większej odległości co pozwala na wcześniejszą reakcję kierowców samochodów.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę