Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Raty mamy coraz wyższe...

Coraz więcej pieniędzy wydaje Łomża na spłatę kredytów. O ile jeszcze w 2009 roku było to tylko 1,26 mln zł, to w tym roku wydatki bieżące na obsługę długu wynieść mają aż 5 mln 220 tys zł. Zadłużenie jakie posiada Łomża będziemy spłacać do 2024 roku. A przez kilka najbliższych lat wysokość spłacanych rat kredytowych będzie jeszcze rosła.

Jak będzie zmieniało się zadłużenie miasta w najbliższych latach i kiedy ile będziemy spłacać widać w przyjętej pod koniec roku przez radnych Łomży „Wieloletniej Prognozie Finansowej wraz z prognozą kwoty długu i spłat zobowiązań.” Z dokumentu wynika, że w ubiegłym roku na spłatę długów wydaliśmy 3,28 mln zł, a dwa lata wcześniej było to o ponad 2 mln zł mniej. Niestety raty od zaciągniętych wcześniej i ciągle jeszcze zaciąganych pożyczek będą nam rosły. W tym roku na ten cel z budżetu miasta wydamy 5,220 mln zł, w 2013 roku  5,75 mln zł, a w 2014 roku aż niemal 6,9 mln zł. Przy założeniu, że zadłużać się będziemy do tego właśnie roku później wysokość rat powoli ma nam spadać. W 2015 roku do spłaty będziemy mieć 6,559 mln zł, w 2016 roku  5,73 mln zł., a w 2017 roku już „tylko” 4,85 mln zł.  Przy założeniu, ze od 2014 roku nie będziemy już pożyczać nasze zadłużenie zostanie spłacone 10 lat później.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę