Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

„Parkingowy” oszust

Groził, że może wystawić mandat na kwotę 150 zł za źle zaparkowany samochód pod „Stokrotką”, i gotów był z tego zrezygnować za 50zł. 21-latka zadowoliło już 20zł, ale miał pecha. Ktoś zobaczył jak wyłudza pieniądze i zawiadomił policję. Teraz przedsiębiorczemu „parkingowemu” grozi nawet więzienie.

Jak relacjonuje Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, 21-latek pieniędzy „za odstąpienie od ukarania mandatem za złe parkowanie” pod galerią handlową przy ul. Zawadzkiej żądał od dwóch kobiet, matki i córki, które właśnie zaparkowały tu swój samochód. Starsza z kobiet – jak mówiła - 50zł nie ma, ale ma 20zł. I to już wystarczyło „parkingowemu”, aby dać im spokój.
- Całę zdarzenie widział jedne z przechodniów i zawiadomił policję. Patrol, który zjawił się na miejscu szybko ustalił oszusta i go zatrzymał  – mówi Dąbrowski.
Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Mały Płock. Na zatrzymaniu i wylegitymowaniu ta sprawa się nie skończy. „Przedsiębiorczy” młodzieniec usłyszał zarzut z art. 286 Kodeksu karnego.
„Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.” I choć „w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” to „parkingowa działalność” nie była warta aż takiego ryzyka.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę