Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Łomży działa już Centrum Pieczy Zastępczej

Centrum Pieczy Zastępczej zamiast Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego działa od początku tego roku w Łomży. Dyrektorem podlegającej miastu nowej placówki została twórczyni i dotychczasowa szefowa łomżyńskiego ośrodka. "To jest to, co do tej pory robiliśmy - a więc rodziny zastępcze zamiast domu dziecka, jak również pracę wspierającą rodziny, których dzieci trafiły do opieki zastępczej albo do placówek. Jest ich co prawda niewiele bo 14 osób w domu dziecka, natomiast 80 dzieci jest pod naszą opieką w rodzinach zastępczych" - informuje Bożena Elwira Jabłońska.

Łomżyńskie Centrum powstało na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W myśl tego samego aktu prawnego procedury adopcyjne przeszły pod nadzór Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, który utworzył dwie placówki: w Białymstoku i w Łomży. Ich pacę na razie utrudnia jednak brak przepisów wykonawczych do ustawy.

"Jest na pewno duże zamieszanie organizacyjne. Tak naprawdę to w województwie podlaskim nie ma instytucji o nazwie 'ośrodek adopcyjny'. One gdzieś zostały organizacyjne umiejscowione w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej jako wydział. Także jednostka o takiej nazwie dzisiaj nie istnieje" - zaznacza dyrektorka.

Nieistniejący już Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Łomży przez ostatnie 20 lat przeprowadził adopcje 500 dzieci, w ostatnim dziesięcioleciu dla 480 znalazł rodziny zastępcze.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę