Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

NFZ zapowiada kontrole u tych którzy wygrali konkursy...

Mimo że podlaski NFZ zakończył już kontraktowanie usług medycznych na 2012 r., to wciąż ogłasza i będzie ogłaszał konkursy uzupełniające - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku dyrektor funduszu Jacek Roleder. NFZ ocenia, że świadczenia medyczne w regionie są „w zdecydowanej większości zabezpieczone”. Dyrektor zapowiada także kontrole u świadczeniodawców, którzy wygrali konkursy. Fundusz ma takie sygnały, ze niektórzy z nich mogli podać nieprawdę w dokumentach lub świadczą usługi niezgodne z ofertą.

Jak relacjonuje PAP konkursy dodatkowe dotyczą głównie różnych świadczeń, które nie zostały zabezpieczone lokalnie, np. na stomatologię w danej gminie, ale także świadczeń o charakterze wojewódzkim. Będą też ogłaszane, gdy kontrole NFZ wykażą jakieś nieprawidłowości u świadczeniodawców, którzy wygrali konkursy, ale np. podali nieprawdę w dokumentach lub świadczą usługi niezgodne z ofertą. Fundusz ma takie sygnały i będzie je weryfikował. Roleder powiedział, że dodatkowe konkursy będą ogłaszane do marca.
Według dyrekcji podlaskiego NFZ w trakcie kontraktowania podmioty niepubliczne wykazywały w swoich ofertach lekarzy o wymaganych specjalizacjach, często pracujących także jednocześnie w placówkach publicznych, ale proponując niższe ceny wygrały w konkursie. Dotyczyło to także rehabilitacji. NFZ uważa, że te praktyki mogliby jedynie zahamować dyrektorzy szpitali wprowadzając pracownikom zakaz pracy u konkurencji. NFZ ma też sygnały od pacjentów o przypadkach, gdy deklaracje lekarzy były jedynie na papierze.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę