Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Fiodorow nie będzie już rzucała dla Łomży

Główne zdjęcie
Joanna Fiodorow podczas Mistrzostwa Świata Seniorów (Korea- Daegu 2011)

Joanna Fiodorow młodzieżowa vice Mistrzyni Europy w rzucie młotem, nie jest już zawodniczką LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża. - Asia zmieniła barwy na OŚ AZS Poznań. Na decyzji zawodniczki zaważyły przede wszystkim bardzo dobre warunki finansowe - mówi Andrzej Korytkowski, prezes najlepszego łomżyńskiego klubu lekkoatletycznego. - Nasz klub, ale także nasze miasto i łomżyński sport również, poniósł ogromną stratę. Wraz z odejściem Asi Łomża straciła jedną z trzech szans na pierwszego w historii naszego miasta olimpijczyka – dodaje Korytkowski.

- Rozstaję się z klubem „PREFBET” z ciężkim sercem - mówi Joanna Fiodorow - bo  osiągnęłam tu swoje najlepsze wyniki, mam bardzo miłe wspomnienia ze współpracy z prezesem Andrzejem Korytkowskim oraz zawodnikami klubu. Podoba mi się atmosfera w klubie i jeszcze w grudniu byłam pewna, że zostanę w „PREFBECIE”, jednak gdy pojawiła się świetna propozycja z Poznania trzeba było podjęć decyzję w ciągu kilku dni. (...) Mam ogromny sentyment do ludzi z „PREFBET Śniadowo” Łomża, jednak muszę też dbać o swoje życie i swój rozwój sportowy a warunki jakie otrzymałam z AZS Poznań to mi zapewnią. Dziękuję za wszystkie miłe chwile, za pomoc(...)

- Niestety nie było możliwości, głównie finansowych, aby zatrzymać tę znakomitą i utytułowaną zawodniczkę - mówi prezes klubu Andrzej Korytkowski. - Dla mnie osobiście to wielka porażka, bo w chwili gdy zawodniczka u nas pięknie się rozwinęła, osiągając klasę mistrzowską międzynarodową i ma ogromną szansę wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie, nie stać nas na  stypendium w kwocie takiej jakie są w innych miastach – dodaje Korytkowski. - Do tej pory dzięki firmie PPB PREFBET ze Śniadowa i Romanowi Szmyt (SWEiRP w Łomży) mogliśmy utrzymać zawodniczkę w klubie, jednak gdy otrzymała propozycję czterokrotnie wyższą niż dotychczas u nas, wybór był bardzo prosty. Ja w pełni rozumiem zawodniczkę i nie mam wcale do niej o to żalu, bo oprócz kwestii finansowych są też inne sprawy takie jak to, że Asia pomimo swoich znakomitych wyników była traktowana przez nasze miasto, i tych którzy decydowali o nagrodach i wyróżnieniach, tak jak by jej nie było!! - żali się trener. - My rozstaliśmy się w przyjaźni i na pewno będziemy trzymać za Asię kciuki, aby jej kariera jak najlepiej się potoczyła, życzymy jej aby pojechała na Igrzyska do Londynu i tam powalczyła o jak najwyższe lokaty. Każdy jej sukces pokaże co straciła Łomża przez swoją krótkowzroczność.

Korytkowski jako ciekawostkę podaje, że Joanna Fiodorow  w Poznaniu dostanie sama więcej niż  otrzymali w 2011 roku dotacji z Łomży seniorzy „PREFBETU” (w tym Joanna Fiodorow, Justyna Korytkowska i Anna Jesień - zawodniczki klasy mistrzowskiej międzynarodowej oraz 30 innych osób startujących w I Lidze Seniorów).
- Teraz czekamy na podział środków z miasta i po poznaniu ich wysokości zadecydujemy czy dajemy wolna rękę części zawodnikom w wyborze klubów, czy też ich zatrzymujemy i walczymy dalej – mówi Korytkowski.

Wyniki Joanny Fiodorow gdy była zawodniczką LŁKS ”PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA (2009-2011):

 • Klasa Mistrzowska Międzynarodowa (70,06m) – czwarty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, rekord województwa podlaskiego
 • Mistrzostwa Świata  Seniorów Korea - Daegu 2011 miejsce 21
 • Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Czechy - Ostrawa 2011 miejsce 2, Litwa - Kowno 2009 miejsce 4
 • Uniwersjada Chiny - Shenzhen 2011 miejsce 9
 • Drużynowe Mistrzostwa Europy Sztokholm 2011 miejsce 12
 • Mistrzostwa Polski Seniorów: Bydgoszcz 2011 - miejsce 2, Bielsko-Biała 2010 - miejsce 3, Bydgoszcz 2009 - miejsce 5
 • 3 tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Polski: Gdańsk 2011, Kraków 2010, Bielsko-Biała 2009

Ponadto Asia miała 12 występów w reprezentacji Polski, reprezentowała nasz kraj w meczach i zimowych pucharach (Niemcy, Bułgaria i Francja) oraz zdobyła 103 punkty w ministerialnym współzawodnictwie „sport dzieci i młodzieży”.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę