Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

WOŚP dla wcześniaków i kobiet ciężarnych z cukrzycą

- Chcemy, żeby było kulturalnie, wesoło i bezpiecznie podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży – deklaruje druh hm Krzysztof Pyczot, który po raz czwarty został szefem łomżyńskiego Sztabu WOŚP. - Scena koncertowa, na którą dostaliśmy z kasy miejskiej 9 tys. zł, stanie obok hali sportowej przy ul. Księżnej Anny, gdzie będzie odbywał się targ staroci. Ale atrakcji przygotowujemy znacznie więcej!

Pieniądze zebrane w niedzielę, 8. stycznia, w czasie jubileuszowego XX Finału Wielkiej Orkiestry Serc będą przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
W Łomży na ulicach, placach i wśród kościołów pojawi się z puszkami 130 wolontariuszy. Około 50 wyruszy też kwestować na WOŚP w pięciu miejscowościach, które stworzyły „sztabiki” podległe Sztabowi Łomża: Ciechanowiec, Jedwabne, Tarnów, Grądy Woniecko i Wizna. Ścisły sztab tworzy dwadzieścioro młodych ludzi, związanych głównie z 59. Drużyną Harcerską Ptaki Ptakom, m.in., zastępca szefa Maciej Mieczkowski, odpowiedzialny za sprawy techniczne Adam Świątkowski i twórca newsów na stronę internetową Paweł Dąbrowski.
- Jesteśmy sztabem całkowicie społecznym – przypomniał druh hm Krzysztof Pyczot w trakcie konferencji prasowej. - Są sztaby, gdzie burmistrz czy wójt deleguje pracowników do przygotowania imprez na finał, a u nas wszystko zorganizujemy samo. Bardzo potrzebna jest nam pomoc sponsorów, żeby sztab mógł dołożyć jakieś cztery, pięć tysięcy zł do wynajęcia sceny z nagłośnieniem i oświetleniem oraz ogrzewaniem, na co potrzeba łącznie ok. 14 tys. zł. Apelujemy też o przynoszenie do sztabu przy ul. Dwornej 1 wszelkich rzeczy, jakie możemy sprzedać na pchlim targu. Dochód trafi do puszek WOŚP.
Wśród licytowanych przedmiotów, znajdą się, na przykład: koszulka WOŚP, kalendarz, apteczka pierwszej pomocy i... długopis Macieja Borysewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Nie zabraknie obrazów i prac plastycznych.
Niedzielny 20. Finał WOŚP ma obfitować w atrakcje. Społecznicy planują pierwszy w Łomży bieg dla cukrzyków ph. „Policz się z cukrzycą” oraz I Łomżyński Bieg Narciarski, do którego dojdzie także wówczas, gdy nie spadnie spadnie ani jeden płatek śniegu. Automobilklub Łomżyński zaprosi na pokazy jazdy, Państwowa Straż Pożarna – na dni otwarte, a policjanci i członkowie Jednostki Strzeleckiej 1012 – na odbicie z rąk przestępców wozu opancerzonego z dużą sumą pieniędzy. Policjanci będą musieli zebrać ponadto siły, żeby nie polec na boisku w meczu piłki nożnej przeciwko lekarzom i studentom PWSIiP. Prezydent Łomży będzie próbował zlicytować trzy bilety MPK z doładowaniem na cały rok. Na scenie pojawią się, m.in., Błękitny Nosorożec z Hajnówki, Łukasz Szyłkowski z Pułtuska, Stanisław Wiszowaty z zespołem oraz Jolanta Baranowska i grupa Holy Water z Łomży.
Miejmy nadzieję, że wszystko w niedzielę tylko dobrze „...będzie się działo!”.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę