Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sylwester i Nowy Rok na trzeźwo

- O północy nie strzelały u nas korki od szampanów, tylko strzelaliśmy z baloników – mówi Andrzej Werczyński, wiceprezes Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość w Łomży. - Stary rok pożegnało na naszej zabawie 60 osób, wśród których byli ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski oraz prezes stowarzyszenia Jarosław Rewucki. Członkowie stowarzyszenia, od ponad 20 lat propagującego abstynencję, zaprosili do Łomży również przyjaciół z innych miast: Ostrołęki, Zambrowa, Rutek, Czarnej Białostockiej i Broku. Zabawa na trzeźwo trwała do wpół do czwartej nad ranem.

- Wszystko przygotowaliśmy wspólnie – opowiada wiceprezes. - Od 2008 roku każdy przychodzi ze swoimi smakołykami. Nie wprowadzamy żadnych opłat, bo wielu osób nie byłoby stać na uczestnictwo w balu sylwestrowym. Z przyniesionych wiktuałów tworzymy stół wiejski, głównie z wędlinami, oraz stół szwedzki, na którym jest także barszcz czerwony z pasztecikami, ciasta i owoce. Nie był wymagany strój wieczorowy, bo niektórzy z sympatyków stowarzyszenia przestali pić dopiero niedawno i mają ledwie jakąś koszulę czy spodnie. Warunek uczestnictwa był jeden: wszyscy przychodzimy trzeźwi i podczas zabawy w ogóle nie pijemy alkoholu w żadnej postaci.
- Alkoholicy walczący ze swoim nałogiem są często ludźmi zagubionymi, próbującymi odnaleźć się w normalnym życiu – dodaje Stefan Szostak, członek Zdrowia i Trzeźwości. - Najgorzej jest, kiedy człowiek uzależniony zostaje sam, bo wtedy co może zrobić? Napić się. A u nas na balu nie było nawet szampana tzw. bezalkoholowego.

Mirosław R. Derewońko
Fot.: Stowarzyszenie Zdrowie i Trzeźwość

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę