Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Nowy budżet Łomży już trzeba będzie zmienić...

Na samym początku roku trzeba będzie zmienić przyjęty w tym tygodniu budżet Łomży na 2012 rok. Wszystko za sprawą składki rentowej, która od 1 lutego 2012 r. idzie w górę o 2%. W Łomży na razie nie wiadomo ile będzie kosztowało nas wprowadzenie tej zmiany. - Tylko dla pracowników Urzędu Miejskiego szacunkowo będzie to kwota 93,5 tys. zł – podaje Anna Sobocińska z ratusza.

Na skutek wprowadzonej zmiany składka rentowa wzrośnie z 6 proc. do 8 proc. i będzie finansowana na niezmienionym poziomie 1,5 proc. przez ubezpieczonego i na poziomie 6,5 proc. (obecnie 4,5 proc.) przez pracodawcę. Z wyliczeń wynika, że w skali roku jeden pracownik pobierający średnie wynagrodzenie będzie kosztował urzędy ponad 850 zł więcej. W przypadku samorządu Łomży dotyczy to pracowników ratusza, ale także wszystkich podległych instytucji w tym np. szkół.  Sobocińska zapewnia, że w Urzędzie Miejski w Łomży „przygotowujemy się do wdrożenia zmiany ustawowej w budżecie miejskim”.
- Samorząd zdąży wprowadzić zmianę i wdrożyć ją nowelą do budżetu miejskiego na 2012r – podaje Sobocińska.
Na razie jednak trwają jeszcze szczegółowe wyliczenia potencjalnej kwoty jaką trzeba będzie przeznaczyć na wzrost składki rentowej. Ponoć nie zachwieje to jednak budżetem.
- Finansowanie zwiększonej składki rentowej jest dopięte – zapewnia Sobocińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę