Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bliżej po alkohol „na starówce” nie będzie...

Radni Łomży zdjęli z proponowanego porządku obrad punkt dotyczący wprowadzenia zmian w zasadach handlu alkoholem w mieście. Radni zgodzili się wątpliwościami radcy prawnego Urzędu Miasta, który twierdził, że przedstawiane uzasadnienie tak istotnych zmian w uchwale „może nie być wystarczające”.

Przypomnijmy projekt uchwały przedstawiony przez Komisję Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego zakładał zmniejszenie z 90 do 30 metrów odległości jaka musi dzielić lokale z alkoholem od obiektów chronionych. Ta nowa granica dotyczyć miała nie całego miasta, ale tylko siedmiu ulic w obrębie starówki. I tego dotyczyły wątpliwości radcy prawnego.
Proponowane zmiany negatywnie oceniła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za było natomiast wojsko. W piśmie podpisanym przez kpt. Marka Niedźwiedzkiego z Jednostki Wojskowej nr 1511 czytamy, że „zwiększenie punktów sprzedażny nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie miejscowej społeczności” oraz, że „może wpłynąć pozytywnie na rozwój miasta”.

Była to kolejna w tym roku nieudana próba przeforsowania zapisów liberalizujących zasady handlu alkoholem w Łomży. Wniosek po raz pierwszy w podobnej formie pojawił się  w marcu. Wówczas formalnie pod obrady Rady Miasta wnosił go prezydent Mieczysław Czerniawski.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę