Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Radni wrócą do alkoholu na „starówce”

Radni Łomży po raz kolejny mają się dziś zająć wnioskiem dotyczącym zmniejszenia z 90 do 30 metrów odległości jaka musi dzielić lokale z alkoholem od obiektów chronionych. Projekt uchwały dotyczy nie całego miasta, ale tylko siedmiu ulic. Proponowane zmiany w prawie negatywnie oceniła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a swoje zastrzeżenia zgłasza także radca prawny Urzędu Miasta. Za jest natomiast wojsko.

Wniosek pod obrady wnosi Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego.  Lokale gastronomiczne z alkoholem bliżej obiektów chronionych czyli m.in. szkół i kościołów mogłyby być lokalizowane na ulicach: Długa, Rządowa, Giełczyńska, Krótka i Farna oraz na Starym Rynku i Placu Niepodległości.
W uzasadnieniu Komisja odwołuje się do wniosku Łomżyńskiej Izby Przemysłowo Handlowej,  wniosku, która uzasadniała, że przyjęcie tej propozycji oznaczałoby otwarcie w obrębie łomżyńskiej starówki dodatkowej przestrzeń publicznej dla pełniejszej realizacji celów obsługi gastronomicznej między innymi ruchu turystycznego.
Przedstawiane uzasadnienie zmian w prawie – w ocenie radcy prawnego Urzędu Miejskiego - „może nie być wystarczające”. Przeciwko zmianom tym razem jest też Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która w tajnym głosowaniu przy 2 głosach „za” 4 „przeciw” i 1 „wstrzymujących się”. Wniosek poparło natomiast wojsko. W piśmie podpisanym przez kpt. Marka Niedźwiedzkiego z Jednostki Wojskowej nr 1511 czytamy, że „zwiększenie punktów sprzedażny nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie miejscowej społeczności” oraz, że „może wpłynąć pozytywnie na rozwój miasta”.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę