Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Czy dojdzie do strajku generalnego? Zdecydują o tym związkowcy z podlaskich służbach mundurowych

Flagi już wiszą, ale to tylko początek akcji protestacyjnej, bo w ostateczności może dojść do strajku generalnego. Na razie, zgodnie z zapowiedziami, związkowcy działający w podlaskich służbach mundurowych w naszym regionie powołali wspólny komitet protestacyjny, który zdecyduje o ewentualnym zaostrzeniu akcji protestacyjnej.

Znaleźli się w nim przedstawiciele Służby Więziennej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Policji. Pracownicy tych służb nie zgadzają się z zapowiedziami premiera o przyznaniu podwyżek jedynie policjantom i żołnierzom. Działania takie oceniają jako dyskryminujące i prowadzące do podziału i skłócenia poszczególnych służb.

Ogólnopolski protest trawa już kilka dni - do tej pory ogranicza się do oflagowania budynków, niewykluczone jednak, że po fiasku rozmów, służby mundurowe zdecydują o strajku włoskim. Taką opcję rozważają między innymi strażnicy graniczni, którzy będą jeszcze skrupulatniej przeprowadzać kontrole na granicach - co w ostateczności doprowadzi do znacznego wydłużenia kolejek.

Ostateczna decyzja co do zaostrzenia protestu ma zapaść do końca roku. Tymczasem przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych podkreślają, że podwyżki dla wszystkich służb uzależnione są od możliwości budżetowych państwa.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę