Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Mleko w cenie

Rośnie cena skupu mleka w Polsce. W październiku za litr mleka mleczarnie płaciły średnio hodowcom 1,23 zł, czyli o 1,5 proc. więcej niż we wrześniu i o 10 proc. więcej niż rok temu. Tradycyjnie najwięcej z mleko płacono rolnikom z podlaskiego. Średnia cena litra wyniosła u nas 1,3zł. Dla porównania rolnicy z małopolskiego za litr mleka w październiku średnio dostawali po 1,04zł czyli najmniej w kraju.

Eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarski Żywnościowej szacują, że w tym roku w wyniku rosnącej poprawy opłacalności produkcji podaż krajowego surowca do skupu może być o 2,7 proc. wyższa niż rok wcześniej i wyniesie ok. 9 mld litrów.
Tymczasem w bieżącym roku kwotowym (od kwietnia 2011 do marca 2012) można w Polsce wyprodukować nieco niecałe 9,7 mld kg mleka. Według danych Agencji Rynku Rolnego, do października 2011 r. skupiono ok. 5,62 mld kg mleka, czyli po 7 miesiącach tego roku kwotę wykorzystano w około 58 proc.
Najwięcej mleka skupiono w województwie mazowieckim i podlaskim.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę