Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Zdrowi i trzeźwi przy wigilijnym stole

28 członków i sympatyków Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość, które już od 20 lat propaguje w Łomży świadomą abstynencję, spotkało się na wieczerzy wigilijnej, którą zaszczycił swoją obecnością ks. bp Tadeusz Bronakowski.

- Spotkanie miało bardzo uroczystą oprawę – opowiada wiceprezes stowarzyszenia Andrzej Werczyński. - Zebranych powitał nasz prezes Jarosław Rewucki. Następnie Słowo Boże zebranym przekazali ksiądz biskup i nasz opiekun duchowy, ksiądz Andrzej Popielski. Z proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli udało nam się nawiązać bardzo owocną współpracę, dzięki czemu zawsze znajdujemy w nim wsparcie. Podczas wspólnej wigilii Jego Ekscelencja powiedział bardzo ważne dla nas słowa: „Dziękuję całemu stowarzyszeniu za wszelkie dobro, jakie dokonuje się w tej wspólnocie”. Życzył nam sukcesów i pochwalił, że robimy dobrą robotę - dajemy mieszkańcom Łomży i Diecezji Łomżyńskiej przykład, że alkohol można i warto odstawić, aby żyć po ludzku i szczęśliwie.
Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Spożywaliśmy pyszne i pięknie przygotowane potrawy, a z głośników znani artyści śpiewali nam piękne polskie kolędy. Kolejny raz wszyscy stanęli na wysokości zadania. Mając na uwadze niewielkie środki, jakimi dysponuje stowarzyszenie, kto mógł, przyniósł potrawy na nasz wigilijny stół. Okazało się, że wielu mogło, i stół był bogato zastawiony. W miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie prawie dwie godziny. Pełni nadziei zasiądziemy do wigilijnych stołów we własnych domach.

Mirosław R. Derewońko
Fot.: Stowarzyszenie Zdrowie i Trzeźwość

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę