Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Droga Nowogród-Kuzie będzie remontowana? Piorunek pokazuje dokument

To, że projekt realizacji drogi Nowogród-Kuzie w dalszym ciągu znajduje się liście rezerwowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej nie oznacza, że droga nie będzie remontowana. Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, twierdzi, że grudniowej aktualizacji listy dokonano w oparciu o stare dane, a te najnowsze są dobre dla nas. - Projektowi przebudowy drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku od Nowogrodu do granicy województwa zostało przyznane wsparcie – twierdzi Piorunek. Z przedstawianego przez niego dokumentu wynika, że na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku mają być już podpisane umowy na finansowanie tego zadania z środków PO RPW.

Piorunek powołuje się na pismo z 7 października 2011 roku jakie wysłano z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości  do Józefa Sulimy, Dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Maciej Berliński, Dyrektor Departamentu Projektów Infrastrukturalnych PARP informuje:
„W nawiązaniu do aktualizacji Listy Projektów Indywidualnych PO RPW IP PO RPW uprzejmie informuję, iż w dniu 7 października 2011 r. IZ PO RPW wyraziła zgodę na wszczęcie procedury podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród wraz z mostem przez rzekę Pisę w miejscowości Morgowniki”.    
Do końca roku Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ma czas na wysłanie wniosku o dofinansowanie projektu do PARP. Przewidywany termin zawarcia umów to kwiecień/maj 2012 r.

W tym samym piśmie dyrektor Berliński prosi o „niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do rozpoczęcia rzeczowej realizacji projektów, w szczególności wszczęcie procedur przetargowych jeszcze przed podpisaniem umów o dofinansowanie”.    

Przypomnijmy w opublikowanej 20 grudnia 2011 roku przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego  zaktualizowanej liście projektów kluczowych PO RPW projekt remontu ok. 26 km odcinka drogi  nr 645 z Nowogrodu do granicy z województwem mazowieckim w dalszym ciągu ma dopisek „projekt rezerwowy”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę