Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Przychodnie bez kontraktów...

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Dwanaście przychodni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala nie ma kontraktu na świadczenie usług medycznych od 1 stycznia 2012 roku. Tak wynika z rozstrzygnięć konkursów dokonanych przez podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. - Napisaliśmy protesty. Dziś zostały wysłane. Liczymy, że to coś zmieni – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala. Jeśli Fundusz protestów nie uwzględni z łomżyńskiego szpitala znikną poradnie m.in. kardiologiczna, reumatologiczna, nefrologiczna czy neurologiczna. Wówczas prace może stracić też około 17 pracowników szpitala.

Dyrektor Jaszewski wstrzymuje się z komentarzami i liczy na pozytywne rozstrzygnięcie złożonych protestów. Mówi jedynie, że „na razie ambulatoryjna opieka specjalistyczna  wygląda bardzo źle”.
Kontraktu z NFZ-em nie ma jedenaście z dotychczas działających w szpitalu poradni specjalistycznych oraz jedna nowa, którą miano uruchomić od stycznia.
- Nasze oferty przegrały, albo były odrzucane. Wygląda na to, że w tym roku dla NFZ-u liczy się tylko cena – mówi dyrektor Jaszewski dodając, że nie wzięto pod uwagę  kompleksowości usług.
Likwidacja szpitalnych przychodni wcale nie oznacza, że pacjenci z Łomży i regionu w mieście nie będą mieli świadczonej takiej pomocy. W większości wypadków Fundusz wybrał oferty prywatnych podmiotów. Według Jaszewskiego jest jednak kilka poradni, których w Łomży ma w ogóle nie być.  To m.in. poradnia nefrologiczna, która będzie w Suwałkach, czy poradnie logopedyczna, budowy wad i postawy oraz geriatryczna, które mają być w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę