Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

„Znaczne ograniczenie dostępności dzieci do lekarzy dentystów”

Od nowego roku w Łomży będzie dzieci będą miały utrudniony dostęp do lekarzy dentystów – twierdzą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta. Obaj wysłali dziś pismo do dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku w którym postulują „uwzględnienia potrzeb dzieci w planie leczenia i zawarcia umów ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi w mieście Łomży.” List ten trafił także m.in. do prezes NFZ-u jak i Ministerstwa Zdrowia.

„Z niepokojem przyjęliśmy doniesienia o planowanym zamknięciu od 1 stycznia 2012 roku gabinetów stomatologicznych w łomżyńskich szkołach” - piszą Mieczysław Czerniawski i Maciej Borysewicz w liście adresowanym do Jacka Roledera, dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego  Funduszu Zdrowia w Białymstoku.
Powołując się informacje od dentystów, że żadnemu ze szkolnych gabinetów nie udało się podpisać kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług na lata 2012-2014, przedstawiciele władz miasta podkreślają, że „Łomża, jako jedno z nielicznych miast w województwie podlaskim, posiada takie gabinety, w których co roku wykonywanych jest nawet 25 tys. zabiegów stomatologicznych.”
- Nieuwzględnienie ofert tych gabinetów spowoduje znaczne ograniczenie dostępności dzieci do lekarzy dentystów, co może odbić się na zdrowiu najmłodszych. Rodziców nie stać bowiem na kosztowne, prywatne leczenie dzieci, a staną oni przed taką koniecznością po 1 stycznia 2012 roku, kiedy to liczba gabinetów stomatologicznych z kontraktem NFZ zmniejszy się w Łomży do dwudziestu – czytamy w liście.
List, który kończy się postulatem „uwzględnienia potrzeb dzieci w planie leczenia i zawarcia umów ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi w mieście Łomży” został wysłany nie tylko do dyrektora podlaskiego oddziału NFZ-u, ale także do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza,  Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza oraz Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzańskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę