Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Budżet województwa uchwalony

Dokończenie budowy Europejskiego Centrum Sztuki Opera Podlaska i większe o jedną-trzecią w porównaniu do tego roku nakłady na inwestycje w szpitalach prowadzonych przez samorząd województwa. To główne założenia przyszłorocznego budżetu, który uchwalili podlascy radni.

Na inwestycje ma być wydanych ponad 210 mln złotych. Największa inwestycja prowadzona przez samorząd województwa podlaskiego - budowa Europejskiego Centrum Sztuki Opera Podlaska - ma być dokończona i oddana do użytku za ponad 18,5 mln złotych. Uroczysta inauguracja pierwszego sezonu artystycznego w operze ma odbyć się we wrześniu.

Na inwestycje drogowe przeznaczono ponad 72 mln złotych. W przyszłorocznym budżecie mają być zwiększone pieniądze na transport kolejowy realizowany przez Przewozy Regionalne. Zarząd województwa przeznacza na to prawie 23,5 mln złotych, o 8,5 miliona więcej niż w tym roku. Pierwotnie planowano przeznaczenie w przyszłym roku na Przewozy Regionalne w Podlaskiem 22 mln złotych. Jednak spółka podkreślała, że to za mało i dlatego Zarząd zdecydował się zwiększyć dotacje, co pozwoliłoby na utrzymanie wszystkich połączeń w nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 1 stycznia.

Dochody województwa w przyszłorocznym budżecie planowane są na prawie 430 mln, a wydatki mają wynieść ponad 520 mln złotych. Wydatki będą o 20 mln niższe niż w tym roku, dochody - o 6 mln wyższe.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę