Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Spotkanie opłatkowe w "piątce"

"...To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może. To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha..." W poniedziałek 19 grudnia br w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe.

Na uroczystość przybyli: Jego Ekscelencja Ks. Bp Stanisław Stefanek, Zastępca Prezydenta Łomży Mirosława Kluczek, Kanclerz Kurii Diecezji Łomżyńskiej Ks.Inf. Tadeusz Śliwowski, Wicekanclerz Kurii Ks. Sławomir Gawryś, Radni: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Lipski oraz Alicja Konopka, Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego Ks. Prałat Jerzy Abramowicz, Zastępca Prezesa SM „Perspektywa” Leszek Konopka, Przyjaciele Przedszkola Dyrektor Zarządu ŁPRI Sp. z oo w Łomży Waldemar Chludziński oraz Zbigniew Ciborowski, a także Rodzice i Bliscy wychowanków oraz Pracownicy placówki.
Zgromadzonych serdecznie powitała Dyrektor przedszkola Jadwiga Juchniewicz. Dalsza część uroczystości należała do dzieci i Rodziców z grupy sześciolatków. To Oni, przygotowani przez nauczycieli Marię Danielską, Barbarę Florczyk i Grzegorza Narewskiego, przypomnieli wszystkim los Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Następnie wspólnie odmówiono modlitwę i zaśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy". Po odczytaniu Ewangelii przez Księdza Wicekanclerza głos zabrał Ksiądz Biskup, a następnie Pani Wiceprezydent. Dzieci obdarowały Gości Honorowych świątecznymi upominkami i dopiero wówczas odbyła się najważniejsza część spotkania łamanie się opłatkiem - symbolem miłości, zgody i pojednania.

"...To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku..."

Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom sześciolatków zaangażowanym w przygotowanie wyżej wymienionej uroczystości.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
wt, 20 grudnia 2011 00:17
Data ostatniej edycji: wt, 20 grudnia 2011 09:05:56

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę