Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Na Ścianie Wschodniej trudniej być przedsiębiorcą

Przedsiębiorcy z województw wschodnich, w tym podlaskiego, mają najwięcej utrudnień w prowadzeniu biznesu a to odbija się na inwestycjach w tym regionie. Tak wynika z raportu "MŚP pod lupą" - poświęconego kondycji małych i średnich przedsiębiorstw.

Co jednak optymistyczne, mimo wielu przeszkód, przedsiębiorstwa rolne z podlaskiego zajmują czwarte miejsce w kraju pod względem wielkości nakładów na inwestycje. Patrząc jednak na poziom inwestycji i kondycję tych firm można zauważyć, że wypadają nie najlepiej w porównaniu do reszty Polski. MŚP z podlaskiego przeznaczyły na rozwój działalności najmniej w całym kraju, bo tylko 1,4 mld zł.

Jedną z głównych przyczyn niskiego poziomu inwestycji w opisywanych województwach są największe bariery stojące na drodze przedsiębiorców. Wśród najistotniejszych wymieniają oni zły system podatkowy, skomplikowane procedury i niejasne prawo.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę