Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Medalowe Mistrzostwa Europy łomżan

Główne zdjęcie
W skład reprezentacji Polski ŁKK wystawił najwięcej zawodników z pośród polskich klubów, bo aż siedmiu, dwie młodziczki (14-15 lat), dwie juniorki i trzech juniorów (16- 17 lat). Również pod względem zdobyczy medalowych ŁKK uplasował się zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Sześć medali zdobyli młodzi karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate na rozegranych w Warszawie Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin. Najlepiej wypadli Karolina Mroczkowska, Maciej Tercjak którzy indywidualnie wywalczyli tytuły Mistrzów Europy. W sumie w mistrzostwach uczestniczyło 153 zawodników.

Maciej Tercjak zdobył tytuł Mistrza Europy juniorów w konkurencji KATA czyli układów, w tej samej konkurencji  lecz w kategorii młodziczek tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Karolina Mroczkowska. Karolina okazała się bardzo wszechstronną zawodniczką zdobywając jako jedyna medale w dwóch konkurencjach. Triumowała i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji KUMITE  czyli walkach rozgrywanych w tym roku w systemie „japońskim” - dozwolony pełny zakres stosowanych technik, tak jak na turniejach seniorskich.
- Karolina stoczyła przede wszystko bardzo ciężki i emocjonujący pojedynek półfinałowy  z mistrzynią  Rosji, który mógłby być walką finałową – relacjonuje Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK. - Po dogrywce sędziowie zdecydowali o zwycięstwie Polki. Była to jedna z niewielu  walk, w której nie triumfował reprezentant Rosji. Zawodnicy tego kraju zdominowali zawody stając najczęściej na najwyższym stopniu podium. Potwierdzili w ten sposób opinie, że są najlepsi na świecie.
Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Edyta Pankowska w kategorii – 55kg juniorek.
- Z czterech  pojedynków pierwszy stoczyła również z reprezentantką Rosji. Wygrała po dogrywce jak i kolejne dwa pojedynki – mówi Syrnicki. - W finale musiała jednak uznać wyższość kolejnej mistrzyni Rosji.
Brązowe medale zdobyli  Izabela Chaberek (juniorki +60kg) i Hubert Kalski (junior  -75kg). Szamil Szabajew (junior -65kg) po wygraniu jednego pojedynku  z reprezentantem Włoch w kolejnym uległ przeciwnikowi po dogrywce.
Pierwszy pojedynek przegrała  Natalia Sieniawska (młodziczki -55kg).

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę