Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Zagrali dla Domu Dziecka

"Serca sercom" - pod takich hasłem odbył się w piątkowy wieczór w hali im. Olimpijczyków Polskich turniej charytatywny zorganizowany wspólnie przez ŁKS 1926 Łomża i firmę Fargotex. Licznie przybyli na tę imprezę łomżanie przez ponad 2 godziny dobrze się bawili, a przy okazji mogli wesprzeć głównych jej bohaterów - dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży.

Idea pomocy wychowankom łomżyńskiego Domu Dziecka została zapoczątkowana dwa lata temu przez kibiców Łomżyńskiego Klubu Sportowego. To oni w 2009 i 2010 roku, dzięki swojej pracy i ofiarności, a także pomocy kilku łomżyńskich firm, stworzyli od podstaw turniej "Kibice dzieciom" - Tegoroczny turniej jest w nieco innej formule. Oprócz stałego elementu, czyli meczów piłkarskich, jest wiele dodatkowych atrakcji, które bez wątpienia przyciągnęły na trybuny tak rzesze ludzi - mówi wiceprezes ŁKS-u, Paweł Petkowski. Nie obyło się więc bez występu łomżyńskiej grupy tanecznej Studio Tańca BK Step, pokazu walk Bokserskiego Klubu Sportowego Tiger, no i przede wszystkim dwóch interesujących meczów piłkarskich. Najpierw naprzeciwko siebie stanęły drużyny seniorów ŁKS-u oraz pracowników głównego organizatora, firmy Fargotex. Po zaciętej walce lepsi okazali się ełkaesiacy wygrywając 12:7. W nagrodę trzecioligowcy mogli zmierzyć się w drugim pojedynku z zespołem złożonym z głównych bohaterów tego wieczoru, czyli wychowanków łomżyńskiego Domu Dziecka. Niespodziewanie zwycięsko wyszli z tego pojedynku ci drudzy wygrywając 4:2. Po zakończeniu spotkania wszystkim piłkarzom puchary wręczył i gratulacje złożył prezes Fargotexu, Józef Kosiorek. Nie obyło się też bez gwiazdkowych podarunków, którymi obdarowane zostały wszystkie dzieci z łomżyńskiej Placówki. - Bardzo się cieszę, że na koniec roku mogliśmy być blisko tych, którzy są sami. Uważam, że dzisiaj było naprawdę miło, że ŁKS, Fargotex i cała Łomża grała dla Domu Dziecka. Chyba największą radością dla każdego jest cieszyć się z tego, że innym jest przyjemnie - powiedział prezes Kosiorek.
- Impreza z roku na rok bardzo się rozwija i z tego się cieszę. Nasi wychowankowie bardzo czekają na czas, kiedy będą mogli zagrać w tym turnieju - podkreśla dyrektor Domu Dziecka, Krzysztof Jankowski - Oprócz miłych upominków nasi podopieczni zyskują podczas tego turnieju coś więcej. To dla nich pewna forma integracji, spotkania się, wyjścia na zewnątrz, pokazania, że oni są w tej Łomży i też chcą dla niej coś zrobić.
Ostatnim punktem imprezy była licytacja koszulki, którą przekazał wychowanek ŁKS-u, grający obecnie w Wiśle Kraków, Rafał Boguski. Ostatecznie po pasjonującym pojedynku "na kwoty" za trykot mistrzów Polski najwięcej, bo aż 3 tysiące złotych zaoferował prezes Kosiorek. Cała kwota, a także pieniądze uzyskane ze sprzedaży dwóch innych koszulek wystawionych na aukcjach internetowych, zostaną przekazane na konto Domu Dziecka.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę