Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

NFZ: dostępność opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży nie zmniejszy się

Wyniki tegorocznego konkursu wskazują, że gabinety działające przy szkołach przegrały rywalizację z innymi łomżyńskimi placówkami – pisze Adam Dębski, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak zapewnia „dostępność opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży nie zmniejszy się”. - Młodzi pacjenci mogą korzystać ze wszystkich gabinetów ogólnostomatologicznych działających na terenie miasta, z przekonaniem że są to najlepsze placówki spośród tych, które złożyły oferty do NFZ – podkreśla.

Adam Dębski odniósł się do zarzutów podczas pojawiły się podczas środowej sesji Rady Miasta Łomży w związku z nieprzedłużeniem kontraktów na gabinety dentystyczne funkcjonujące w kilku łomżyńskich szkołach, a które przytoczyliśmy w artykule „Zabierają dzieciom dentystów!!!”
- Wiele z zamieszczonych tam opinii jest nieścisłych i może wywoływać niepotrzebny niepokój wśród rodziców – pisze Dębski. - Nie jest prawdą, że NFZ pominął w kontraktowaniu usług stomatologicznych Łomżę. Umowy na lata 2012-2014 będą zawarte, co więcej - na leczenie pacjentów w przyszłym roku przeznaczone będzie 66,5 miliona złotych, czyli o 7 milionów złotych więcej niż w mijającym roku. Ten wzrost proporcjonalnie dotyczy również Łomży.
Odnosząc się już bezpośrednio do gabinetów dentystycznych w szkołach podkreśla, że fundusz organizuje otwarte konkursy, do których może przystąpić każdy stomatolog działający na określonym terenie, ale nie przyznaje dodatkowych punktów tylko za to że gabinet jest w szkole.
- Gabinety stomatologiczne w szkołach również mogą mieć kontrakt z NFZ, jeśli spełniają te same kryteria co inne, konkurencyjne gabinety. Chodzi o odpowiednie kwalifikacje lekarza, sprzęt i warunki lokalowe – pisze. - Wyniki tegorocznego konkursu wskazują, że gabinety działające przy szkołach przegrały rywalizację z innymi łomżyńskimi placówkami. Zarzuty osób, które nie uzyskały z tego powodu kontraktu pod adresem Funduszu są więc niestosowne – podkreśla rzecznik NFZ-u.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę