Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska jednostka wojskowa ma być przekształcona. Radni się na to nie godzą

Łomżyńscy radni chcą walczyć o miejscową jednostkę wojskową. Według planów Ministerstwa Obrony Pierwszy Łomżyński Batalion Remontowy im. Raganowicza ma być przekształcony w warsztaty techniczne i mieć charakter cywilny - informuje przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz.

Dlatego radni przyjęli w środę (14.12) apel w obronie jednostki i chcą zabiegać w Ministerstwie o zmianę planów. "Uważamy, że tradycje 33. Pułku Piechoty i 90-letnia obecność wojska w Łomży jest sprawą pierwszorzędną. Nie wyobrażamy sobie rozwoju miasta i istnienia społeczeństwa obywatelskiego bez obecności wojska. Dlatego podejmiemy wszystkie dopuszczane prawem działania, żeby o jednostkę powalczyć" - stwierdza Maciej Borysewicz.

Po zmianach organizacyjnych łomżyńska jednostka wojskowa od 1 stycznia 2012 zmieni charakter na cywilne warsztaty remontowe.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę