Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Urząd w pociągu zwanym e-administracją

- Administracja publiczna musi się zmieniać i nadążać za wyzwaniami jakie stawia otaczający nas świat. Powinna być sprawna, skuteczna i transparentna, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, również oszczędna – mówi wojewoda podlaski, Maciej Żywno, który tymi słowami chwali się, tym iż Podlaski Urząd Wojewódzki zdobył Złoty Laur w konkursie organizowanym przez redakcję Businessman.pl na najlepiej zinformatyzowane firmy i instytucje. - Nasz urząd do pociągu zwanego e-administracją wsiadł z ogromną przyjemnością, a Złoty Laur to nagroda za ciężką pracę oraz dowód, że lokujemy się gdzieś na początku składu – podkreśla wojewoda Żywno.

Jurorzy docenili  Podlaski Urząd Wojewódzki za innowacyjne podejście do zarządzania urzędem dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz za dzielenie się z innymi wypracowanymi rozwiązaniami i dobrymi praktykami. Jako główne osiągnięcie urzędu kapituła uznała opracowanie i wdrożenie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) jako systemu podstawowego w zakresie prowadzenia i załatwiania spraw w urzędzie.
Jak podaje Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku jest liderem praktycznego wykorzystania dokumentu elektronicznego w administracji, pierwszym urzędem w Polsce, który zamienił dokument papierowy na elektroniczny i umożliwił postępowanie administracyjne od początku do końca wyłącznie w postaci elektronicznej.
- Urzędnik jeśli ma załatwiać sprawę administracyjną wyłącznie elektronicznie, musi zostać wyposażony w wygodne i proste narzędzie. Takim narzędziem jest system EZD, który nie ogranicza się tylko do obsługi spraw ale staje się systemem wspierającym zarządzanie jednostką – mówi Mariusz Madejczyk, Dyrektor Biura Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych PUW.

System EZD został stworzony przez służby informatyczne Wojewody Podlaskiego,  jest stale  rozwijany  i dostosowywany  do potrzeb urzędu i urzędników.  W urzędzie wdrożono go od stycznia 2011 roku. Obecnie wyłącznie elektronicznie prowadzonych jest ponad 320 rodzajów spraw czyli ponad połowa prowadzonych w urzędzie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę