Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomża w rządowej „Koncepcji (…) Kraju 2030”

Główne zdjęcie
Drogi w Polsce w 2020 roku według Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030.

Rząd przyjął we wtorek „Koncepcję Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030”, która określa wizję ładu przestrzennego Polski na najbliższe dwadzieścia lat. W dokumencie pojawia się i Łomża. To miasto na szlaku Via Baltica, który miałby powstać do 2020 roku, oraz w przypadku planów realizacji linii energetycznej Ełk – Łomża wraz z budowa stacji 400 kV Łomża, które mają powstać do 2015r.

„Koncepcja Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030” (KPZK) jest najważniejszym dokumentem dotyczącym ładu przestrzennego Polski. Koncepcja zakłada, że w ciągu najbliższych 20 lat rozwój Polski będzie przebiegał w oparciu o „sieć powiązań funkcjonalnych krajowych ośrodków wzrostu opartej na policentrycznej metropolii sieciowej”. Sieć mają tworzyć powiązania między najsilniejszymi miastami-stolicami regionów uzupełnionymi siecią ośrodków regionalnych (wśród których niestety Łomży nie ma.)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę