Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Zabierają dzieciom dentystów!!!

- Brak kontraktów stomatologicznych na łomżyńskie szkoły likwiduje, w praktyce nieodwracalnie, obecność stomatologów w szkołach – alarmował podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta lekarz stomatolog Tomasz Poznalski. - Konkurs ofert, przeprowadzony przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie stomatologicznego leczenia dzieci całkowicie pominął miasto Łomża! Tymczasem jak mówił „Łomża była dotychczas jednym z niewielu miast w Polsce i chyba jedynym w województwie podlaskim, gdzie istniały jeszcze gabinety stomatologiczne w szkołach”.

- Wywalczyliśmy sześć lat temu gabinety stomatologiczne dla dzieci i młodzieży w Łomży, również w proteście przeciwko działalności i decyzjom Funduszu - tłumaczył zaskoczonym radnym  Tomasz Poznalski. - Fundusz działa według własnego widzimisię! Z łomżyńskimi oferentami leczenia dzieci i młodzieży Fundusz nie podjął żadnych rozmów!
Lekarz przekonywał, że „priorytety Ministerstwa Zdrowia, jak również województwa podlaskiego, wymieniają powrót stomatologów do szkół jako jeden z głównych punktów planu poprawy stanu opieki zdrowotnej. Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w swoim działaniu jako dysponent publicznych środków finansowych na powszechne ubezpieczenie zdrowotne prowadzi jednak własną, niezależną od potrzeb mieszkańców politykę zdrowotną”.
- Nieuwzględnienie w konkursie żadnego gabinetu szkolnego z Łomży, gdzie w praktyce najbardziej efektywnie prowadzi się leczenie stomatologiczne dzieci, świadczy o całkowitej ignorancji i złej woli Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – tłumaczył Poznalski. -  Jak widać, podlaski NFZ nie ma chyba świadomości skutków swojego nieodpowiedzialnego postępowania. Liczba dzieci w jednej łomżyńskiej szkole, pozbawionych możliwości kontynuowania opieki stomatologicznej, przewyższa liczbę dzieci w czterech gminach powiatu wysokomazowieckiego, tak nadmiernie obdarzonych przez POW NFZ.
Lekarz nie krył irytacji, że „kryteria przyjęte przez podlaski NFZ w konkursie ofert na trzy najbliższe lata całkowicie rozmijają się z potrzebami zdrowotnymi mieszkańców, jak również ze zdrowym rozsądkiem”.
- Apelujemy do poczucia odpowiedzialności białostockich urzędników i uwzględnienia potrzeb łomżyńskich dzieci – grzmiał Poznalski. - Apelujemy o zawarcie umów ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi w Łomży. Jeśli nie uzyskamy pomocy, od Nowego Roku zostaną zlikwidowane gabinety, m.in., w Szkole Podstawowej nr 5, SP nr 9 i SP nr 10, w Publicznym Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących!

Radni i prezydent oburzenie stomatologa podzielili i obiecali interwencję „wszędzie gdzie się da”.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę