Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najmniej, znaczy najwięcej...

Najmniej pieniędzy z dotacji z programu dla Polski B pozyskało Podlaskie. Trafiło do nas jedynie  943 mln zł. Specjaliści zaznaczają jednak, że w województwie jest najmniej mieszkańców na całej „ścianie wschodniej” i przeliczając dotację na głowę mieszkańca Podlaskie prowadzi.

„Rozwój Polski wschodniej" to program kierowany do pięciu najbiedniejszych polskich województw. Chodzi o Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie i Warmińsko-Mazurskie. Jego budżet to 2,67 mld euro.
Jak podaje „Rzeczpospolita” najwięcej pieniędzy, bo prawie 1,7 mld zł, zakontraktowała dotychczas Lubelszczyzna, która jest najludniejsza (2,15 mln osób). 500 mln zł mniej trafi na Podkarpacie, a najmniej – 943 mln zł na Podlasie, gdzie jest najmniej mieszkańców (1,18 mln). Jeśli jednak przeliczy się dotacje na mieszkańca, to właśnie ten region pozyskał najwięcej na osobę (793 zł). Drugie jest Lubelskie z wynikiem 788 zł,  a ostatnie Podkarpackie  (569 zł).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę