Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Dawał „na dobry obiad”, może dostawać więzienną zupkę

Policjanci nie biorą. Jeśli ktoś miał wątpliwości to te dwa przykłady powinny je rozwiać. Dwóch kierowców usiłowało przekupić policjantów z Grajewa. Obaj dawali po 100 zł za uniknięcie mandatów. Teraz obaj za próby przekupienia policjanta będą odpowiadać przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę wieczorem. Grajewscy funkcjonariusze na ul. Koszarowej zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca nie zastosował się do znaku „zakazu wjazdu”. 22-letni mieszkaniec powiatu monieckiego, w zamian za nienakładanie mandatu i punktów karnych, próbował nakłonić policjantów, by odstąpili od czynności służbowych, oferując funkcjonariuszom 100 złotych łapówki. Banknot mężczyzna włożył do notatnika legitymującego go policjanta.
Drugi przypadek usiłowania przekupienia funkcjonariusza miał miejsce wczoraj, przed południem, na trasie 61. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, który wyprzedzał na skrzyżowaniu jadący przed nim inny pojazd. 36-letni mieszkaniec gminy Łuków postanowił nakłonić policjantów, by odstąpili od czynności służbowych oferując mundurowym 100 zł na, jak to powiedział, „dobry obiad”.
Obaj mężczyźni zamiast spokojnie pojechać dalej – na co zapewne liczyli – zostali zatrzymani przez policję i są teraz posądzania o usiłowanie przekupienia policjantów. Sprawy zostaną skierowane do sądu, a mężczyznom grozi teraz kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę