Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

W Łomży pracy nie ma...

W listopadzie pracę podjęło tylko 167 bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. To o niemal równe stu mniej niż w październiku. W tym samym czasie do urzędu zgłosiło się niemal 600 nowych bezrobotnych, a działające w mieście i regionie firmy zgłosiły zaledwie 35 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej oraz dwa miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych.

Liczba bezrobotnych znowu gwałtownie wzrosła. Jak podaje łomżyński PUP na koniec listopada zarejestrowanych w nim było 5975 osób bez pracy.  To o 222 osoby więcej niż przed miesiącem i aż o 437 osób więcej niż przed rokiem.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowili niemal 62% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3697. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 15,7% - według danych GUS czynnych zawodowo w mieście powinno być około 23,5 tys. osób.

Niestety zdecydowana większość naszych bezrobotnych nie posiada prawo do zasiłku. Według danych PUP  może go pobierać zaledwie 779 osób, czyli 13,5% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę