Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

„Szlachetna paczka” szuka darczyńców

- Jeszcze trzy dni zostały na zgłoszenie się do naszej akcji, której celem jest przygotowanie paczki na święta Bożego Narodzenia dla rodzin potrzebujących pomocy – informuje Magdalena Wądołowska, wolontariuszka „Szlachetnej paczki” z Łomży. - Akcja ma na celu mądre pomaganie, zatem unikamy rodzin roszczeniowych oraz rodzin, które z własnej winy znalazły się w trudnej sytuacji.

Wolontariusze akcji „Szlachetna paczka” to osoby, które czują chęć niesienia pomocy innym ludziom. Często nie mogą ich wesprzeć materialnie, zatem pomagają rodzinom przez znalezienie im darczyńcy. W tym roku w Łomży wolontariuszami są osoby uczące się w gimnazjum, liceum, studiujące na uczelniach, pracujące w instytucjach i zakładach pracy w mieście i okolicy.
- Akcja ma nieść konkretną pomoc, tak aby dana rodzina poczuła się wyjątkowo i miała bodziec do działania w poprawieniu swojej sytuacji – dodaje Magdalena Wądołowska (tel. kom. 501 381 052). - Dlatego staramy się, aby darczyńcy realizowali większość potrzeb rodziny. Ofiarowane w paczce rzeczy powinny być nowe lub w bardzo dobrym stanie, aby nikomu nie sprawić przykrości. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wchodząc w zakładkę województwa podlaskiego oraz w rejon Łomża, można zapoznać się z opisami rodzin potrzebujących, dlaczego znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i jakie są ich najważniejsze potrzeby. Czasu jest niewiele, gdyż 9., 10. i 11. grudnia to weekend, w którym ofiarowywane są paczki, jednak czas wydłużymy, jeśli darczyńca mógłby ofiarować paczkę w innym terminie.
W ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8 201 ubogich rodzin w Polsce. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln zł. W akcję zaangażowało się 100 tys. darczyńców, w tym bramkarz Jerzy Dudek i piłkarze Realu Madryt, para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, tenisistki Radwańskie oraz polscy mistrzowie olimpijscy. Akcję pobłogosławił Ojciec Święty Benedykt XVI.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę