Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Zaśpiewają jak za dawnych lat

Główne zdjęcie
podczas warsztatów

W Łomży trwają warsztaty chorału gregoriańskiego - tradycyjnego śpiewu liturgicznego chrześcijaństwa, który dominował w średniowieczu. - Materiał nad którym pracujemy, to części stałe Mszy Maryjnej – mówi Katarzyna Szmitko twórczyni i opiekunka Zespół Muzyki Dawnej Voci Unite działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Warsztaty, w których poza członkiniami zespołu biorą udział także klerycy z łomżyńskiego seminarium, prowadzi znany kantor Marcin Bornus - Szczyciński, specjalista muzyki dawnej.

podczas warsztatów
podczas warsztatów

Łacińską liturgię ze śpiewem z XII wieku w Łomży będzie można usłyszeć w czwartek (8 grudnia), o godzinie 17.00 w kościele Wniebowzięcia N.M.P. przy ul. Sienkiewicza (mały kościółek). Tego dnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przygotowywana  liturgia łacińska Immaculata B.M.V. jest właśnie na tę uroczystość.
Warto dodać, że chorały gregoriańskie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. rozbrzmiewają w Łomży od 2004 roku. Do tej pory nabożeństwo było sprawowane w Katedrze.  
Katarzyna Szmitko zachęca do udziału w czwartkowej modlitwie. 
- Każdy, kto przybędzie, otrzyma folder - przewodnik, aby czynnie włączyć się w tę piękną liturgię - podaje.
Zainteresowanych śpiewem łacińskim zaprasza też dziś wieczorem, o godzinie 19.00 do Centrum Katolickiego przy parafii Świętego Krzyża w Łomży, gdzie odbędą się otwarte warsztaty chorału gregoriańskiego.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę