Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trzeci „u Szpilmana”

Główne zdjęcie
Łukasz Lipski (www.szpilman.pl)

Łukasz Lipski zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN”. Finał konkursu odbył się w Sosnowcu w setną rocznicę urodzin wybitnego kompozytora i pianisty - Władysława Szpilmana. Do ścisłego finału zakwalifikowano tylko siedmioro wykonawców z całej Polski. Utalentowany wokalista Studia Piosenki PopArt był najmłodszy w ich gronie.

Koncert w Teatrze Zagłębia był częścią obchodów setnej rocznicy urodzin muzyka i zakończył Rok Władysława Szpilmana w Sosnowcu. Występy konkursowe oceniało jury w składzie: Renata Przemyk, Anna Serafińska oraz Czesław Majewski. Finalistom, wykonującym popularne przeboje autorstwa Szpilmana, towarzyszył na scenie jazzowy big band.
Łukasz Lipski zaśpiewał utwór „Autobus czerwony” w aranżacji swego brata – pianisty jazzowego  Pawła Lipskiego. Wykonanie tej piosenki przyniosło mu trzecie miejsce i 1,5 tys. zł nagrody.
Grand Prix festiwalu i 8 tys. zł otrzymał 31-letni Bartosz Jaśkowski - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, śpiewający w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę