Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Wojewoda podlaski zwróci się do Sejmiku Województwa Podlaskiego o wygaszenie mandatu Markowi Mindzie

Główne zdjęcie
Marek Minda (SLD) radny Sejmiku z Łomży (fot. wrotapodlasia.pl)

Komisarz wyborczy po raz kolejny wzywa do wygaszenia mandatu radnemu Markowi Mindzie. W ubiegłym tygodniu podlascy radni nie zgodzili się na to. Teraz pismo w tej sprawie dostał wojewoda podlaski - informuje jego rzecznik. Jak zaznacza Joanna Gaweł – "wojewoda niezwłocznie wezwie Sejmik Województwa Podlaskiego do podjęcia stosownej uchwały, czyli do wygaszenia mandatu radnego w terminie 30 dni".

Według komisarza wyborczego radny w dniu wyborów nie miał prawa wybieralności. Był bowiem skazany za przestępstwo związane z działalnością gospodarczą spółki z Łomży i w dniu wyborów był formalnie osobą karaną, bo nie doszło do zatarcia skazania. Obecnie Marek Minda nie figuruje już w Krajowym Rejestrze Karnym, bo wystąpił z wnioskiem w tej sprawie, jednak w chwili wyborów jego nazwisko tam widniało.

Jak zaznacza Joanna Gaweł - w przypadku, gdy sejmik ponownie nie zgodzi się na utratę mandatu przez Marka Mindę, wojewoda wyda zarządzenie zastępcze wygaszające mandat. "Oczywiście i sejmik i radny mogą się od tego założenia odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego" – dodaje rzecznik.

Argumenty Marka Mindy na ubiegłotygodniowej sesji sejmiku trafiły do zdecydowanej większości radnych. 17 osób głosowało przeciwko wygaśnięciu mandatu, 7 wstrzymało się i tylko dwóch było za.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę