Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Ponowny proces w sprawie zabójstwa młodej matki w Kolnie

Przed Sądem Okręgowym w Łomży rozpoczął się we wtorek ponowny proces mieszkańca Kolna, oskarżonego o zabójstwo żony. Sprawa jest poszlakowa, dotąd nie udało się odnaleźć zwłok. Brak też dowodów, by kobieta żyła. 26-letnia Katarzyna W., matka dwójki dzieci, zaginęła w 2000 roku. O zabójstwo kobiety oskarżono jej męża Marka W.- nie przyznał się do tego ani w śledztwie, ani przed sądem.

W pierwszym procesie mężczyzna został skazany na 5 lat więzienia przy kwalifikacji, że doszło nie do zabójstwa, ale nieumyślnego spowodowania śmierci, np. podczas awantury. Małżonkowie byli wtedy przed rozwodem.

Przed rokiem Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyrok uchylił, zalecając Sądowi Okręgowemu w Łomży bardziej wnikliwą ocenę dowodów i poszlak. Sąd odwoławczy podkreślał, że sprawa jest trudna z powodu braku dowodów i upływu czasu od zaginięcia kobiety do procesu. Dlatego sąd w Łomży musi w pierwszym rzędzie ustalić, czy w ogóle doszło do przestępstwa, a potem rozstrzygnąć, czy sprawcą jest oskarżony Marek W.

Akt oskarżenia trafił do sądu dopiero po wznowieniu śledztwa. Pierwsze umorzono kilka lat temu. Prokuratura zainteresowała się sprawą ponownie, gdy w 2008 roku przypomniały o niej media, sugerując, że w śledztwie popełniono poważne błędy.

Po decyzji Prokuratury Krajowej, by jeszcze raz zbadać okoliczności sprawy i materiał dowodowy, podjęte na nowo śledztwo było prowadzone w Elblągu. W 2009 r. prokuratura elbląska postawiła zarzuty Markowi W.

W tym samym procesie odpowiada również mężczyzna, któremu zarzucono utrudnianie śledztwa prowadzonego w tej sprawie w przeszłości, zacieranie śladów i pomoc w ukryciu zwłok. Łomżyński sąd go uniewinnił. Wobec niego proces również rozpoczął się od początku.

Marek W. został w listopadzie ubiegłego roku prawomocnie skazany na 3 lata więzienia za handel narkotykami. Jednocześnie sąd umorzył sprawę nakłaniania przez niego innej osoby do zabójstwa teściów.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę