Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

„Rz”: Małe sądy do likwidacji

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zamknąć co trzeci sąd rejonowy. Od 2013 r. znikną jednostki zatrudniające mniej niż dziesięciu sędziów – pisze Rzeczpospolita, która dotarła do wyników prac zespołu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który zaplanował zmiany na mapie sądów rejonowych. Dodajmy, że dziś mniej niż dziesięciu sędziów pracuje w sądach w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie.

Jak podaje „Rz” decydując o likwidacji danego sądu, zespół brał pod uwagę obciążenie sędziów pracą oraz liczbę etatów. Dlatego z mapy znikną najmniejsze jednostki, w których pracuje do dziesięciu sędziów, np. sądy rejonowe w Grajewie, Sejnach, Przeworsku, Leżajsku czy Włodawie.

Według danych z BIP Sądu Okręgowego w Łomży w Grajewie jest 8 sędziów. Tylu samo pracuje także w Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckie, a 9 w Sądzie Rejonowym w Zambrowie. 

Jak czytamy w „Rz” reorganizacja na mapie sądów nie oznacza, że mieszkańcy miejscowości, w których dziś one funkcjonują, będą mieli dalej do wymiaru sprawiedliwości. Tam bowiem, gdzie sąd zostanie zlikwidowany, powstaną zamiejscowe wydziały cywilne, karne czy ksiąg wieczystych. Będą oszczędności dzięki ograniczeniu liczby etatów prezesów, ich zastępców, kierowników wydziałów czy dyrektorów sądów, a jednocześnie nie utrudni się obywatelom dostępu do sądu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę