Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Staruszka zginęła pod kołami

87-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona gdy przechodziła przez jezdnię. Do wypadku doszło wczoraj w Kolnie. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę i to zarówno do kierujących jak i pieszych. Staruszka przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Z danych policji wynika, że piesi byli sprawcami niemal 12% tegorocznych wypadków. Najczęstszą przyczyna tych zdarzeń było nieostrożne wchodzenie na jezdnię czy przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Okres jesienno – zimowy to taka pora roku, kiedy na drogach robi się szczególnie niebezpiecznie. Jesienna mgła i szaruga to często sprawcy wielu wypadków i kolizji. Szczególnie narażoną grupą na tego typu zdarzenia są oczywiście osoby piesze, w tym zwłaszcza dzieci oraz rowerzyści. Dlatego tak istotnie jest, używanie w tym czasie elementów odblaskowych. To właśnie szczególnie jesienią i zimą, w czasie złej widoczności, gdy pieszy czy też rowerzysta ma na sobie ubranie w spokojnych, stonowanych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów czy kamizelek odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Warto pamiętać, że w ciemnościach osoba piesza widzi reflektory samochodu nawet z odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże go dopiero, gdy zauważy sylwetkę człowieka w zasięgu świateł samochodu. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości około 30  metrów. Jeśli jednak pieszy czy rowerzysta wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości około 150  metrów, czyli nawet 5 razy szybciej! To może uratować czyjeś życie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę