Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Będą paczki świąteczne dla najuboższych

Główne zdjęcie
fot. 59 DH \"Ptaki Ptakom\"

Blisko trzy tony żywności zebrali w Łomży harcerze przez ostatnie trzy dni stojąc ze specjalnymi koszykami w 11 największych w mieście klepach. Była to trzecia w mieście zbiórka żywności zorganizowana przez Polską Federację Banków Żywności. - Drużyna Ptaki Ptakom prowadzi zbiórki, gdyż w przyrzeczeniu jest zapisane „całym życiem pełnić służbę Bogu i Ojczyźnie, a tylko w Bogu są rzeczy, które musimy realizować, czyli pomoc drugiemu człowiekowi – podaje Paweł Dąbrowski z 59 HD „Ptaki Ptakom”.

W zbiórce w Łomży brało udział 30. wolontariuszy - głównie harcerek i harcerzy z 59 DH Ptaki Ptakom. Harcerze obstawili sklepy: Biedronka (ul. Wojska Polskiego, Dworna, Sybiraków, Wyszyńskiego i Al. Legionów), LIDL (ul. Zjazd, ul. Sikorskiego), Stokrotka (ul. Ks. Anny, al. Legionów), POLO market (ul. Wyszyńskiego) i Kaufland (Al. Piłsudskiego).
Wolontariusze pojawili się w sklepach w piątek o godz. 9:00.
- Wzięłam udział w zbiórce, ponieważ chciałam pomóc tym co nic nie mają – powiedziała Ola Niedźwiecka z drużyny Ptaki Ptakom
- Postanowiłam pomóc w zbiórce żywności, ponieważ pomaganie jest fajne – mówi Natalia, jedna z harcerek z 59 DH Ptaki Ptakom.
W sumie w trzydniowej akcja zebrano 2711,90 kg żywności. Jak podaje druh Krzysztof Pyczot, szef „Ptaki Ptakom” żywność trafi nie tylko do ośrodków zbiorowego żywienia, ale uda się także przygotować koło 500 paczek świątecznych dla najuboższych łomżyńskich rodzin.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę