Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Sukces uczniów z Łomży

634 uczniów z całej Polski już 9 grudnia zmierzy się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich są uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Wyższa Szkoła Logistyki, organizator przedsięwzięcia – podała oficjalne wyniki I etapu, w którym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju. Najlepiej poradzili sobie młodzi logistycy z województwa wielkopolskiego (117 uczestników zakwalifikowanych do II etapu), liderem w tej grupie jest Adam Nawrocki z Zespołu Szkół Zawodowych z Rawicza, który w zawodach I stopnia uzyskał 59 punktów, najwięcej w całej Polsce!

 

Chociaż zima za pasem, to młodym logistykom nie w głowach narty i łyżwy. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników przez Wyższą Szkołę Logistyki, 634 uczniów zakwalifikowanych do drugiego – grudniowego etapu już przygotowuje się do następnego testu.

W pierwszym etapie bezapelacyjnym zwycięzcą jest Adam Nawrocki z Rawicza, który jako jedyny w kraju uzyskał 59 punktów. Najwięcej uczestników w II etapie mają szkoły z Łomży, Łowicza, Ostrowca Świętokrzyskiego i – tradycyjnie już – z Wielunia (po 18 uczniów). Najlepiej poradzili sobie uczniowie z województwa wielkopolskiego, łódzkiego oraz śląskiego.

Do I etapu rywalizacji przystąpiło 30 uczniów z ZSEiO nr 6 w Łomży, z czego aż 18 osób zakwalifikowało się do następnej części zmagań. To pozwoliło szkole uplasować się na czołowej pozycji wśród placówek z całej Polski. Najwięcej, bo aż 48 punktów, uzyskał Piotr Ulążka oraz Paweł Pruszko, który zdobył 47 punktów - obaj są uczniami czwartej klasy. Do walki o wejście do finału młodzi logistycy przystąpią w okręgu z siedzibą w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych w Warszawie. Poza tym do II etapu z tej szkoły przystąpią również: Przemysław Chojnowski, Robert Chludziński, Paweł Godlewski, Agnieszka Górska, Ewelina Krajewska, Sebastian Kropiewnicki, Mateusz Listowski, Tomasz Modzelewski, Adam Pawelczyk, Kamil Pogorzelski, Rafał Ramotowski, Damian Rogiński, Paweł Truszkowski, Tomasz Ustaszewski, Agata Wojciechowska oraz Patryk Zabielski.

9 grudnia olimpijczycy zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. II etap olimpiady zostanie zorganizowany w dziesięciu miastach – pełniących również rolę okręgów: Brzeg, Chełmno, Gliwice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.

- „Olimpiada logistyczna z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem.” – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL. – „Zanotowaliśmy ponad 6 tys. zgłoszeń, do I etapu przystąpiło 5652 uczniów, co stanowi wzrost o ponad tysiąc uczestników w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Test jednokrotnego wyboru z pierwszego etapu, składający się z 40 pytań z zakresu logistyki, transportu i spedycji – jest tylko wstępem do zadań coraz trudniejszych. Przed młodymi logistykami jeszcze dwa etapy zmagań – test wielokrotnego wyboru w II etapie i zadania problemowe w finale.”– dodaje.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Olimpiada logistyczna odbywa się w trzech etapach:

- 21 października 2011r. – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach,

- 9 grudnia 2011r. – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach,

- 16 marca 2011r. – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” jest Polska Izba Opakowań.

Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, Timocom (Sponsoring Złoty), Still, JAS-FBG, Jeronimo Martins (Sponsoring Srebrny).

Patronat medialny objęły: „Głos Wielkopolski”, „TSL Biznes”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, Czasopismo „Logistyka”, „Top Logistyk”, „Logistyka a Jakość”, „Trasport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, „Gazeta Szkolna”, pracujwlogistyce.pl, forumtransportu.pl, etransport.pl, uczelnie.net, edukacja.net, studenci.net, spedycje.pl, dlastudenta.pl, studentnews.pl, dobralogistyka.pl, logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm.

 

Elżbieta Szleszyńska
pon, 05 grudnia 2011 13:59
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 10:20:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę