Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Mikołajkowy Przegląd ROKu

Główne zdjęcie
Fot. ROK

Regionalny Ośrodek Kultury w sobotę tętnił życiem od wczesnych godzin przedpołudniowych do późnego wieczora. Sceną zawładnęli młodzi wokaliści, uczestnicy XIX Giełdy Piosenki Dziecięcej. Odbyło się także wręczenie nagród w konkursie plastycznym na pocztówkę o tematyce świątecznej. Obu imprezom towarzyszyły Targi Twórczości Artystycznej, na których można było kupić piękne ozdoby, karty, bombki, rzeźby, obrazy i wiele innych przedmiotów, wykonanych przez lokalnych artystów.

W zorganizowanej już po raz 19. Giełdzie Piosenki  wzięło udział ponad 80 uczestników.  Zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Odbył się także konkurs piosenki świątecznej, a 10. młodych wokalistów wystartowało w kategorii piosenki angielskiej. Triumfatorką Giełdy okazała się Julia Przestrzelska. Uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Łomży zwyciężyła w kategorii piosenki anglojęzycznej, a w kategorii gimnazjalnej  wygrała ex aequo z Anną Baczewską z  łomżyńskiego PG Nr 8. Drugą bohaterką Giełdy była Magdalena Kocoń z Gimnazjum Katolickiego w Łomży. Otrzymała ona pierwszą nagrodę w kategorii piosenki świątecznej oraz drugie miejsce - ex aequo – z Katarzyną Górską w kategorii gimnazjalnej. Wśród najmłodszych dzieci – klasy I – III jury, obradujące pod przewodnictwem dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży, Mirosława Korony, nie przyznało pierwszej nagrody. Drugą otrzymała Izabela Modzelewska z łomżyńskiej Szkoły Podstawowej Nr 5. W kategorii dzieci starszych, z klas od IV do VI zwyciężyła Magdalena Cwalina z ZSP Piątnica, wyprzedzając Weronikę Zach, Dawida Dzwonkowskiego i Marlenę Załęcką.

Równie dużo emocji było w czasie ogłoszenia wyników Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży, ponieważ zwycięskie prace miały zostać wydrukowane w postaci kart pocztowych. Były także ciekawe nagrody rzeczowe. Na konkurs wpłynęło łącznie aż 485 prac z Łomży i całego powiatu. Nagrodzono i wydrukowano cztery projekty: Igora Lemańskiego, lat 7 oraz Agnieszki Szymańskiej, lat 9 – oboje ze Szkoły Podstawowej im. Rodziny Jabłońskich w Pniewie oraz 10-letniej Oliwi Włodkowskiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy. Nagrodę główną otrzymała 15 –letnia uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Łomży, Natalia Grabowska. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Z wystawy było już zaś bardzo blisko na Targi Artystyczne. Wystarczyło przejść zaledwie kilka metrów, by trafić do świata pełnego efektownych, ozdobnych drobiazgów, wymarzonych do ozdoby świątecznego stołu, drzewka czy mieszkania. Dla osób, które preferują artystyczne rękodzieło także na prezenty nie brakowało pięknych rzeźb, obrazów a nawet zabawek. Jak zwykle artyści zaproponowali bogatą konkurencję dla drukowanych kart i pocztówek, przedstawiając efektowne, ręcznie wykonane, a dzięki temu niepowtarzalne i oryginalne, karty świąteczne. Na Targach zaprezentowało swe prace aż 29. wystawców – większość z Łomży i okolic, ale były też osoby z Augustowa, Nidzicy i Olszynek.

Wojciech Chamryk

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę