Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Dieta cud w domu Slim Brothera

Bezpardonowa walka finalistek z sadystyczną instruktorką fitness, rywalkami, własną przeszłością, słabościami i kilogramami… czyli wszystko o tym do czego zdolne są kobiety, walczące w reality show o 100 tysięcy złotych. Opowiada o tym najnowsza komedia „Dieta Cud” Jana Jakuba Należytego, którą w piątek pokazano w Łomży.

Telewizyjny reality show „W domu Slim Brothera” zbliża się ku końcowi. Po 9 tygodniach z 10 finalistek pozostały tylko trzy: Maria (Adrianna Biedrzyńska), Lidia (Alicja Dąbrowska) i Jadwiga (Halina Rowicka). W ciągu dwóch ostatnich dni show do finału ma je przygotować demoniczna instruktorka  Ewa  Fitness (Ewa Kuklińska). Zwycięży ta, która straci najwięcej kilogramów, ale ważne będą także SMSy telewidzów w czasie nadawanego na żywo finału. Ewa Fitness walczy z wrodzoną niechęcią finalistek do ruchu oraz z podziwu godną wytrwałością konfiskuje im słodycze, wędlinę a nawet tic – taki. Pomimo tego, że finalistki prowadzą wybitnie nie sportowy tryb życia, zależy im na zwycięstwie. Dlatego uciekają się często do nieuczciwych chwytów. A to Maria zamknie „przypadkowo” Lidię w garderobie, albo Jadwiga wspomaga się masującym materacem w czasie snu. Jednak najbardziej zdesperowana jest najszczuplejsza Lidia – w przeddzień finału połyka główkę tasiemca. Ona też okazuje się osobą, która schudła najwięcej, bo aż 17 kilogramów i zwycięża. Finał programu jest jednak zupełnie inny od tego, co zaplanowano w scenariuszu. Okazało się bowiem, że każda z kobiet skrywa jakąś tajemnicę z przeszłości lub ma problem. U Jadwigi jest to chory mąż. Lidia  dowiaduje się, że chłopak – gangster Glaca – dla którego się odchudzała, od dwóch lat ma żonę i sponsoruje program. Maria też ma nielekko: oddała kiedyś swego syna do domu dziecka. Do dziś nie może sobie tego wybaczyć, a w programie jest po to, by wygraną przeznaczyć na leczenie ciężko chorego, trzy letniego wnuka. Kiedy kobiety uświadamiają sobie, że tak naprawdę to nie pieniądze i smukła figura są w życiu najważniejsze, coś w nich pęka. Lidia zrzeka się wygranej na rzecz Marii, która przeznacza ją na zakończone powodzeniem leczenie wnuczka. Finalistki przestają patrzeć na swoje życie przez pryzmat przeszłości i terroryzującej je dotąd, bezlitosnej wagi. Kochają, są kochane i to jest dla nich najważniejsze.
Komedia Należytego to udana satyra na programy telewizyjne, w których człowiek jest tylko dodatkiem do reklam i sponsorów, a  najważniejsza jest oglądalność. Na szczęście finał sztuki udowadnia, że nie zawsze tak jest - wystarczy tylko czasem wyłamać się ze schematu…

Wojciech Chamryk  
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk

210305125821.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę