Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży ma być po zachodniej stronie. Już ostatecznie.

Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, po przeanalizowaniu materiałów uzupełniających, postanowiła ostatecznie rekomendować przebieg drogi ekspresowej S 61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do obwodnicy Szczuczyna według wariantu 1 – podaje Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. To oznacza, że drogowcy ostatecznie potwierdzają, że obwodnicę Łomży chcą wybudować po zachodniej stronie miasta.

Posiedzenie KOPI w sprawie przebiegu trasy Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna odbyło się jeszcze w październiku, ale nim wydano ostateczną jej opinię koniecznym było uzupełnienie dokumentów. Teraz wreszcie jest już i sama opinia i rekomendacja dla jednego z czterech rozważanych wariantów. W Warszawie, podobnie jak przed rokiem w Białymstoku wybrano wariant nr 1. 
- Ma on 86,1 km długości i zaczyna się od węzła Podborze (na wschód od Ostrowi Mazowieckiej – dop.red.), górą przechodzi nad linią kolejową Ostrołęka – Łomża, potem równolegle do drogi wojewódzkiej, następnie omija Łomżę od strony zachodniej, przecina rzekę Narew, potem zbliża się do istniejącej dk 61 – od obwodnicy Stawisk – wschodnia jezdnia S 61 została zaprojektowana po śladzie istniejącej j drogi. Kończy się na obwodnicy Szczuczyna – opisuje jej przebieg Malinowski.
Na dzisiaj na tym odcinku ekspresowej drogi zaprojektowanych jest 9 węzłów – skrzyżowań bezkolizyjnych, ale jak zaznacza Malinowski to akurat może jeszcze ulec zmianie.

Realizacja budowy Via Baltica planowana jest na lata 2014-20, przy czym dziś inwestycja ta  jest na liście rezerwowej, co w ocenie Malinowskiego „daje tej drodze pewne szanse na realizację już w tym terminie”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę