Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Turyści uważajcie w sklepach... także naszych

Inspektorzy handlowi skontrolowali sklepy w miejscowościach turystycznych województwa podlaskiego. Byli m.in. w Tykocinie, Białowieży, ale także w Łomży, Kolnie i Jedwabnem. Niestety w większości sklepów, które odwiedzili dopatrzyli się nieprawidłowości.

W toku kontroli sprawdzono ogółem 369 partii artykułów spożywczych, z czego zakwestionowano 69 partii. Najwięcej z nieprawidłowości dotyczyło oferowania do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia. W sumie takie produkty znaleziono w 14 placówkach, czyli niemal 60% skontrolowanych. Częste uchybienia dotyczyły naruszeń przepisów o cenach, a w kilku stosowano przyrządy pomiarowe z nieaktualnymi cechami legalizacji.
Stwierdzone w toku kontroli nieprawidłowości były podstawą do nałożenia 21 mandatów karnych, a w przypadku uchybień dotyczących cen wydano żądania ich natychmiastowego usunięcia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę