Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

W Rajgrodzie żeglarstwo... na bojerach

W Rajgrodzie niepełnosprawni będą mogli uczyć się i uprawiać żeglarstwo przez cały rok. Prowadzony przez łomżyński Yacht Club ARCUS ośrodek żeglarski przejdzie gruntowną modernizację, dzięki której będzie mógł funkcjonować także zimą. Połowę niezbędnych do tego pieniędzy Yacht Club pozyskał z funduszy europejskich.

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu

Projekt, na który pozyskano dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 nosi nazwę „Witalizacja integracyjnego ośrodka turystyki, odnowy i rehabilitacji osób niepełnosprawnych w zakresie żeglarstwa, kajakarstwa oraz zimowych sportów nizinnych w Rajgrodzie”.  W jego ramach ma zostać przebudowy pomost i nadbrzeże portu jachtowego wraz z budową żurawika do slipowania jachtów. Ma także zostać wyremontowany budynek Mariny dzięki czemu o 8 zwiększona zostanie liczba miejsc noclegowych (obecnie stanica posiada jedynie 28 miejsc noclegowych). Jednocześnie zakupiony zostanie nowy sprzęt sportowy – dwóch jachtów bojerów, 10 desek windsurfingowych i 10 nart śladowych. Pozwoli to na stworzenie w Rajgrodzie nowych produktów turystycznych – latem  windsurfing, a zimą żeglarstwo na bojerach, nauka jazdy na nartach śladowych i biegi narciarskie.
Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na ponad 1,26 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę