Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Powiat łomżyński: 3 ośrodki zdrowia do likwidacji

Trzy ośrodki zdrowia należące to ZPOZ - w Gaci, Bronowie i Dobrzyjałowie - zostaną zlikwidowane. Przegłosowali to radni powiatu łomżyńskiego. Z wnioskiem w tej sprawie sam dyrektor Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Stanisław Studencki. "Powody są nie tylko ekonomiczne. Ośrodki te prawie nie prowadziły działalności" - tłumaczy.

W Gaci zatrudniona była jedna pielęgniarka, w pozostałych punktach lekarze dyżurowali raz na dwa tygodnie, a i tak nie mieli pacjentów, którzy pozapisywani są już do lekarzy w niepublicznych POZ-ach. Dlatego też decyzja ta nie budziła kontrowersji, a pozytywnie zaopiniowała ją również społeczna rada, w skład której wchodzą wójtowie z terenu powiatu.

Tylko w Gaci starostwo ma swój budynek, w Bronowie (gm.Wizna) i Dobrzyjałowie (gm.Piątnica) na potrzeby ośrodków samorząd musiał wynajmować pomieszczenia od gmin.

Po zakończeniu procesu likwidacji tych punktów medycznych Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży nadal prowadzić będzie jeszcze 15 placówek w całym powiecie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę