Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Pieszy pod nadzorem

Kilkadziesiąt mandatów karnych to wynik akcji łomżyńskiej drogówki „Bezpieczny pieszy”. Patrolowali miasto oraz tereny pozamiejskie. Szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowe przekraczanie jezdni, nietrzeźwych pieszych popełniających wykroczenia oraz kierowców łamiących przepisy.

W ciągu kilku godzin trwania akcji, policjanci ukarali mandatami 19 kierowców między innymi za wyprzedzanie na przejściu,  ominięcie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych oraz za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz przechodzenie na czerwonym świetle funkcjonariusze ukarali mandatami 13 pieszych. Takie lekceważenie znaków może kosztować pieszego nawet 100 złotych.
Szczególnym nadzorem objęte zostały także dzieci i młodzież poza obszarem miejskim poruszające się bez wymaganych elementów odblaskowych. Mundurowi przypominali, że obowiązek noszenia odblasków mają wszystkie dzieci do 15 roku życia.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę